Specjaliści

Archicińska-Powalska

Miejsce i godziny przyjęć

poniedziałek

Babka Medica | Śródmieście
22 637 50 01
info@babkamedica.pl
Zapisz się

Mgr

Dorota Archicińska-Powalska

Neurologopedia, Logopedia
Archicińska-Powalska

Miejsce i godziny przyjęć

poniedziałek

Babka Medica | Śródmieście
22 637 50 01
info@babkamedica.pl

Wiek pacjentów
bez ograniczeń wiekowych

Języki
PL EN

O mnie

Absolwentka podyplomowych studiów neurologopedycznych na UCMS w Lublinie oraz studiów Relaksacja i joga na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła studia magisterskie z Logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim przy współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w podejściu holistycznym, łącząc wiedzę akademicką oraz techniki pracy z ciałem i umysłem. Doświadczenie terapeutyczne zdobywa od 2015 roku w placówka szkolno-wychowawczych, terapeutycznych oraz klinicznych. Szczególnie upodobała sobie prace z niemowlętami oraz pacjentami ortodontycznymi i klinicznymi współpracując z zespołem specjalistów w ośrodkach rehabilitacji neurologicznej.

W gabinecie najczęściej można ją spotkać na macie lub przy stole do masażu. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Dodatkowo zajmuje się równoważeniem układu nerwowego oraz niwelowanie skutków nadmiernego stresu. Prowadzi również grupowe zajęcia jogi (również dla dzieci czy kobiet w ciąży i po porodzie) oraz sesje oddechowe i relaksacyjne.

W gabinecie Babka Medica zajmuje się:

- terapią manualną w obrębie głowy i szyi

- terapią neurologopedyczną - miofunkcjonalną

- masażem logopedycznym

- przygotowaniem do zabiegu podcięcia wędzidełka

- korektą połykania i pracy języka w leczeniu ortodontycznym

- wsparciem rodziców niemowląt (trudności z karmieniem piersią/butelką)

­- kinesiotapingiem logopedycznym

- terapią czaszkowo-krzyżową

Więcej o rodzajach terapii:

Terapia miofunkcjonalna

Terapia polega na ćwiczeniach funkcjonalnych warg, języka, żuchwy, które mają na celu przywrócenie optymalnej pracy mięśni w zakresie artykulacji, a także połykania i oddychania. Ćwiczenia wykonywane samodzielnie lub przed lustrem, przy pomocy dodatkowych narzędzi (np. szpatułki, masażery), wzbogacone o masaż i/lub ćwiczenia w obrębie całego ciała wspomagające terapię. Zalecane u dzieci, młodzieży i dorosłych w problemach z wymową, leczeniu ortodontycznym, nieprawidłowych wzorcach połykania i oddychania, zaburzeniach napięcia mięśniowego

Masaż twarzy, masaż logopedyczny i uwalniający napięcia

Terapia polegająca na masażu tkanek i mięśni w obrębie twarzy i szyi, pracy na punktach neuromotorycznych oraz wykorzystanie metod relaksacji, która ma za zadanie zrównoważyć ciało oraz zlikwidować nagromadzone napięcie. W masażu wykorzystywane są różne techniki w zależności od potrzeb pacjenta. Dodatkowo terapia wspomaga procesy regeneracyjne w obrębie twarzy, redukuje obrzęki i nagromadzenie limfy. Zalecana u wszystkich osób narażonych na nadmierny stres, w problemach ortodontycznych oraz dla osób, które chcą poprawić wygląd twarzy.

Przygotowanie do zabiegu podcięcia wędzidełka języka

Terapia poprzedzona diagnostyką, ma za zadanie przygotować pacjenta do zabiegu podcięcia wędzidełka języka w przypadku jego skrócenia i/lub zaburzenia funkcji języka. Przygotowanie tkanek pozwala na lepszą jakość zabiegu, zwiększenie świadomości oraz lepsze warunki dla etapu gojenia. Ćwiczenia pozabiegowe mają na celu zapobieganie zrostom i naukę prawidłowych funkcji w odpowiednich warunkach anatomicznych. Przeznaczona dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Kinesiotaping logopedyczny

Terapia wspomagająca wykorzystująca taśmy terapeutyczne, która ma na celu wzmocnienie efektów terapii mięśniowej. Zalecana jako dodatkowa metoda przy terapii miofunkcjonalnej oraz oddechowej. Stosowana w przypadku dzieci i dorosłych z zaburzeniami motorycznymi w obrębie twarzy i szyi, jej celem jest wzmocnienie mięśni oraz przywrócenie prawidłowych (fizjologicznych) czynności motorycznych takich jak: oddychanie nosem, prawidłowa pozycja spoczynkowa języka oraz połykanie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej, która ma za zadanie zrównoważyć, zmniejszyć napięcie oraz zmobilizować ciało do regulacji przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia czaszkowo–krzyżowa jest terapią powięzi, za jej sprawą następuje rozluźnienie struktur łączno–tkankowych, których napięcie może powodować kłopoty zdrowotne, zarówno somatyczne, jak i emocjonalne. Zalecana u dzieci, młodzieży i dorosłych w przypadku m.in przewlekłych bólów głowy, podatności na stres, zaburzeniach koncentracji, problemach w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, zgrzytania/zaciskania zębów, wspomaganiu leczenia ortodontycznego, porażeniach nerwów twarzowych, trudnościach natury psychologicznej (nerwica, traumy, depresja), autyzmie, chorobach układu nerwowego (SM, ch.Parkonsona tiki i inn.), zaburzeniach snu.

Zakres usług

konsultacja neurologopedyczna- pierwsza250.00 zł
konsultacja neurologopedyczna- kolejna wizyta 50 minut180.00 zł
konsultacja neurologopedyczna- kolejna wizyta 80 minut260.00 zł

Powyższe ceny obowiązują od poniedziałku do soboty włącznie. Cennik usług realizowanych w niedzielę jest wyższy o 20zł

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies