USG 3D/4D + VR – zapraszamy na wyjątkowe spotkanie

Ciąża dla rodziców potrafi być nie lada wyzwaniem. Dziewięć miesięcy pełnych wyczekiwania, niepewności i wizyt u lekarza. Może łatwiej byłoby to przetrwać, gdybyśmy mogli odbyć podróż w czasie i zobaczyć cel dla którego to wszystko robimy – nasze wyczekiwane dziecko?
Pierwszy raz USG podczas ciąży zostało użyte w 1959 roku, był to przełom w medycynie, który wywołał rewolucję również w życiu przyszłych rodziców. Nawet jeżeli pierwsze zdjęcia USG zbyt wiele nie zdradzały, w końcu rodzice mogli spojrzeć na swoje pociechy jeszcze w trakcie ciąży.
Wraz z rozwojem technologii skany osiągnęły format USG 3D. Niewyraźne, czarno-białe zdjęcia, często jasne i ciemne plamy, zamieniły się w ujęcia przypominające prawdziwe zdjęcia nadchodzącego członka rodziny.
Dziś, dzięki technologii VR (Virtual Reality – Wirtualnej Rzeczywistości) rodzice mogą pójść krok dalej i zbliżyć się do swoich potomków bardziej niż kiedykolwiek.

USG 3D/4D + VR – czas tylko dla rodziców i ich przyszłych dzieci.

W jaki sposób rodzice mogą nie tylko zobaczyć swoje dzieci, ale również być bliżej?
Podczas sesji USG 3D/4D + VR rodzice zakładają specjalne gogle VR, dzięki którym mogą zobaczyć skany USG 3D w zupełnie nowy sposób. USG 3D/4D + VR umożliwia przeżycie pierwszego, intymnego spotkania ze swoim dzieckiem.
Różnica między USG 3D a USG 3D/4D + VR jest taka, jak pomiędzy trzymaniem w ręku zdjęcia dziecka, a trzymaniem maluszka w ramionach.
Rodzice nie tylko mogą obejrzeć z bliska swoje dziecko w trójwymiarze – niemożliwe staje się możliwe – przyszli rodzice mogą wziąć swojego maluszka na ręce! Doświadczenie to pomaga matkom pogłębiać tworzącą się relację z mieszkańcem ich brzucha, a ojcom po raz pierwszy spotkać swoje dziecko sam na sam, zacząć budować z dzieckiem jeszcze bliższą więź.
Doświadczenie spotkania z dzieckiem wywiera takie emocje na rodzicach i innych członkach rodziny, że z przyjemnością o nich opowiadają, nakłaniając tym samym innych do spotkania z przyszłym potomkiem.

Technologia USG 3D/4D + VR została opracowana przez polsko-holenderską firmę MediVRse. Od zeszłego roku jest wprowadzana w Holandii pod nazwą VR Peekaboo i testowana m.in. w szpitalu klinicznym Uniwersytetu w Maastricht. Rozwiązanie to było wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach technologicznych.

Dlaczego wirtualna rzeczywistość?

Sama Wirtualna Rzeczywistość czyli VR, najczęściej kojarzy się z rozrywką i grami. W praktyce jednak jest to jedna z najbardziej uspokajających technologii. Dzięki goglom VR mamy wrażenie, jakbyśmy naprawdę przenieśli się do innej rzeczywistości. Jeżeli zostanie ona zaprojektowana jako miejsce ciche i spokojne, to tak właśnie będziemy się czuli. Wiemy już, że okulary VR potrafią oszukiwać nasz mózg, symulując trójwymiarową rzeczywistość – wykorzystywane są w tym celu takie czujniki jak żyroskop, czy akcelerometr. To stąd właśnie urządzenie wie, że poruszyliśmy głową lub podnieśliśmy ją, aby spojrzeć w górę.
Dzięki temu, że nie widzimy żadnego ekranu ani sprzętu, możemy w pełni zanurzyć się w doświadczeniu. Rozglądać się, wchodzić z wirtualnym światem w interakcję i cieszyć chwilą. A z wirtualnego doświadczenia zostają nam realne wspomnienia.

Intymne i bliskie doświadczenie dzięki VR

Co rodzice mówią o sesjach USG 3D/4D + VR? Przede wszystkim zgadzają się, że jest to kojące i bardzo pozytywne doświadczenie.
Kilka opinii powtarza się szczególnie często:
„Trzymając ją na rękach, czuję że jestem bliżej niej, jeszcze bardziej cieszę się na nadchodzący poród.”
„To doświadczenie urealniło mi, że przecież już zaraz moja rodzina się powiększy”
„To tak jakby to było pierwsze spotkanie z moim dzieckiem”
„To jest jak dodanie nowego wymiaru do USG. Mogę zobaczyć dziecko tak, jakby już tu było”
Rodzice w trakcie sesji często płaczą z radości. Po wirtualnym spotkaniu z dzieckiem dyskusjom nie ma końca: „ma moje oczy”, „nos ma po Tobie”, „usta ma po mamusi”(…)

Jak wygląda spotkanie z pomocą USG 3D/4D + VR?

Aby doświadczenie USG 3D/4D + VR mogło się odbyć konieczne jest najpierw wykonanie badania USG 3D przez lekarza. Po badaniu lekarz pobiera z aparatu USG zdjęcia, które przekazuje technikowi do dalszej obróbki. W zależności od badania, takich zdjęć może być nawet pięć. Pochodzące z nich dane są następnie przetwarzane przez oprogramowanie, które tłumaczy skan USG 3D/4D na VR.

Doświadczenie VR realizowane jest przez personel Babka Medica. Rodzice zapisywani są na osobny termin spotkania, w gabinecie przystosowanym do realizacji usługi.

W wyznaczonym dniu rodzice zapraszani są do gabinetu, gdzie jedno z nich zakłada gogle VR, które są wyposażone w słuchawki i wyświetlacze dopasowane do oczu. Czujniki okularów wykrywają wszystkie, nawet minimalne ruchy. Natychmiast są one przekazywane dalej, tak, aby wyświetlany przed nami obraz dostosowywał się do naszych reakcji. W ten sposób mamy poczucie, że faktycznie znajdujemy się w innej rzeczywistości.

Wszystko to pozwala w pełni oddać się doświadczeniu i przeżyć każdemu z rodziców kilka minut spotkania równie mocno, jakby wszystko wydarzyło się naprawdę. Doświadczenie USG 3D/4D + VR odbywają się najczęściej jedno po drugim – najpierw mama, a później tata.

W trakcie spotkania specjaliści służą pomocą w obsłudze sprzętu i pomagają sprawić, aby spotkanie z dzieckiem było jednym z piękniejszych doświadczeń przed jego narodzinami.

Najlepszy czas na USG 3D/4D + VR jest między 26 a 34 tygodniem ciąży – to wtedy jest największa szansa, że maluszek ułoży się tak, by było widać jego lub jej twarz na skanie USG.

Zobacz cennik
Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń: 22 637 50 01