Proktologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się przede wszystkim chorobami jelit, w szczególności odbytnicy i odbytu, a więc końcowymi odcinkami przewodu pokarmowego.

Choć większość osób po prostu wstydzi się pójść do lekarza z problemami związanymi z odbytem, to bezwzględnie należy przełamać swoje opory, ponieważ przykre dolegliwości związane z tym obszarem (np. krwawienie z odbytu) mogą być oznaką poważnej choroby, a nawet zmian nowotworowych, groźnych dla naszego życia.

Zła dieta oraz nieodpowiedni tryb życia skutecznie uniemożliwiają układowi trawiennemu człowieka zachować równowagę i harmonijną florę. To z kolei powoduje rosnącą liczbę przypadków niestrawności, różnego rodzaju zapalenia gruczołów okołoodbytniczych. Tworzy się idealne wręcz środowisko do zapaleń i infekcji, które nieleczone ewoluują w guzy, krwawienia, czy takie choroby jak nietrzymanie stolca.

Z jakimi objawami zgłosić się do proktologa?

  • ból okolicy odbytu
  • świąd odbytu
  • pieczenie
  • hemoroidy (żylaki odbytu)
  • krwawienie z odbytu
  • uczucie niepełnego wypróżnienia
  • wypadanie guzków hemoroidalnych

Jak przygotować się do wizyty u proktologa?

Wizyta u proktologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Wiąże się ona zwykle z badaniem “per rectum” lub badaniem anoskopowym (płytkie wziernikowanie za pomocą anoskopu) – pacjent nie musi być na żadnej diecie, ani przychodzić do lekarza na czczo. Wskazane jest jedynie wcześniejsze wypróżnienie, czyli wydalenie kału. W obu przypadkach nie jest też konieczne wcześniejsze oczyszczenie jelita grubego.

Zadzwoń już dziś: 22 637 50 01

lub skorzystaj z formularza rejestracji online

Drodzy pacjenci, z uwagi na stan epidemii wprowadzamy obowiązkowe zabezpieczenie higieniczne: - pomiar temperatury ciała, - dezynfekcję rąk, - maseczkę ochronną, - ankietę epidemiologiczną. *Koszt usługi będzie doliczony do wizyty. Usługa jest bezpłatna dla pacjentów posiadających własną maseczkę ochronną. Informujemy, że wprowadziliśmy ZAPISY NA POBRANIE KRWI (on-line lub tel. 22 637 50 01). Zapisani pacjenci mają pierwszeństwo.
Hello. Add your message here.