proktologia

Proktologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się przede wszystkim chorobami jelit, w szczególności odbytnicy i odbytu, a więc końcowymi odcinkami przewodu pokarmowego.

Choć większość osób po prostu wstydzi się pójść do lekarza z problemami związanymi z odbytem, to bezwzględnie należy przełamać swoje opory, ponieważ przykre dolegliwości związane z tym obszarem (np. krwawienie z odbytu) mogą być oznaką poważnej choroby, a nawet zmian nowotworowych, groźnych dla naszego życia.

Zła dieta, nieodpowiedni tryb życia, skutecznie uniemożliwiają układowi trawiennemu człowieka zachować równowagę i harmonijną florę. To z kolei powoduje rosnącą liczbę przypadków niestrawności, różnego rodzaju zapalenia gruczołów okołoodbytniczych. Tworzy się idealne wręcz środowisko do zapaleń i infekcji, które nieleczone ewoluują w guzy, krwawienia, czy takie choroby jak nietrzymanie stolca.

Z jakimi objawami zgłosić się do proktologa?

– ból okolicy odbytu
– świąd odbytu
– pieczenie
– hemoroidy (żylaki odbytu)
– krwawienie z odbytu
– uczucie niepełnego wypróżnienia
– wypadanie guzków hemoroidalnych

Jak przygotować się do wizyty u proktologa?

Wizyta u proktologa nie wymaga specjalnego przygotowania. Wiąże się ona zwykle z badaniem “per rectum” lub badaniem anoskopowym (płytkie wziernikowanie za pomocą anoskopu) – pacjent nie musi być na żadnej diecie, ani przychodzić do lekarza na czczo. Wskazane jest jedynie wcześniejsze wypróżnienie, czyli wydalenie kału. W obu przypadkach nie jest też konieczne wcześniejsze oczyszczenie jelita grubego.

W Babka Medica nie wymagamy skierowania do urologa od lekarza rodzinnego.
Zapraszamy!

Zadzwoń już dziś: 22 637 50 01

lub skorzystaj z formularza rejestracji online

Umów się na wizytę

Oferta specjalna!

 

Newsletter Babka Medica

 

Poradnik