Lekarz ginekolog diagnozuje nadżerkę w trakcie standardowego badania ginekologicznego. Jednak, by zdefiniować stopień nadżerki i stadium jej rozwoju często zleca się dodatkowe badania takie jak: posiew, cytologia, czy kolposkopia.

W przypadku zdiagnozowania nadżerki i konieczności leczenia oferujemy naszym Pacjentkom nowoczesne i bezbolesne metody leczenia:

1. Obserwacja i leczenie farmakologiczne

W przypadku wystąpienia niewielkiej nadżerki często stosuje się obserwację i wizyty kontrolne (szczególnie w przypadku kobiet, które jeszcze nie rodziły dzieci). Niekiedy lekarz zaleca leczenie farmakologiczne środkami przeciwzapalnymi, lub globulkami dopochwowymi.

2. Koagulacja chemiczna

Leczenie polegające na zastosowaniu preparatu w chorym miejscu, który niszczy chory nabłonek. Leczenie wspomagane jest zastosowaniem dopochwowych globulek hormonalnych pomagających w wygojeniu nadżerki.

3. Elektrokoagulacja

Zabieg polegający na wypalaniu nadżerek prądem elektrycznym lub laserem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to bardzo skuteczna metoda. Wypalanie najlepiej przeprowadzić zaraz po miesiączce.

4. Kriokoagulacja

Zabieg polegający na zamrażaniu ciekłym azotem zmienionych chorobowo tkanki śluzówki. Trwa od 4 do 6 minut. Metoda ta jest bardzo skuteczna i bezbolesna. Gojenie trwa nawet od 30-40 dni. Zabieg przeprowadza się po miesiączce.