Nieinwazyjne badania prenatalne służą wykrywaniu ciężkich wad rozwojowych i chorób genetycznych, na etapie życia płodowego. Dzięki temu możliwe jest leczenie dziecka jeszcze w łonie matki lub od razu po jego narodzeniu. Nieinwazyjne badania prenatalne są w pełni bezpieczne zarówno dla matki jak i dziecka.

Wykonanie nieinwazyjnych badań prenatalnych jest szczególnie wskazane u kobiet po 35. roku życia oraz pań, które wcześniej urodziły dziecko z wadą genetyczną, zaburzeniem rozwoju ośrodkowego układu nerwowego lub chorobą metaboliczną (m.in. mukowiscydozą) Także kobiety, u których w rodzinie występowały wcześniej choroby genetyczne powinny wykonać nieinwazyjne badania prenatalne. W krajach europy zachodniej wykonywanie nieinwazyjnych badań prenatalnych przez kobiety w ciąży jest zjawiskiem bardzo powszechnym, wręcz rutynowym.

Nieinwazyjne badania prenatalne pozwalają w dużym przybliżeniu oszacować ryzyko wystąpienia wad rozwojowych i chorób genetycznych ale nie można na ich podstawie stawiać jednoznacznej diagnozy. Jednak ich największą zaletą jest fakt, że nie dają żadnego ryzyka powikłań, w przeciwieństwie do inwazyjnych badań prenatalnych, które co prawda pozwalają precyzyjnie określić zaburzenia płodu, lecz niosą ze sobą ryzyko skutków ubocznych, włącznie z utratą ciąży.


 

neoBona Test

featured-neobona

neoBona jest nieinwazyjnym przesiewowym testem prenatalnym, bardzo czułym nawet przy niewielkiej ilości wolnego płodowego DNA we krwi matki. Wykrywa ewentualne aberracje chromosomowe płodu, wykorzystując najnowszą dostępną technologię.

czytaj więcej

 

Harmony Test

featured-harmonytest

Innowacyjne, nieinwazyjne badanie prenatalne Harmony Test pozwala na ocenę ryzyka wystąpienia zaburzeń chromosomalne u dziecka. Umożliwia wykrycie najczęściej występujących trisomii płodu (np. zespół Downa) już od 10. tygodnia ciąży. Test cechuje bardzo wysoka czułość.

czytaj więcej

 

Test Nifty

test-nifty-miniaturka

Jest to test nieinwazyjny badający DNA płodowe zawarte we krwi matki, jest zarówno bezpieczny dla matki jak i dla dziecka. Badanie wykonywane jest z krwi matki. Dzięki temu testowi można wykryć zaburzenia chromosomalne płodu takie jak trisomie 21, 18 i 13.

czytaj więcej

 

Test Panorama

featured-test-panorama

Panorama to nieinwazyjny test prenatalny dostarczający ważnych informacji na temat Twojej ciąży już od dziesiątego tygodnia aż do rozwiązania. Testem sprawdzisz jak wysokie jest prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka zaburzeń chromosomalnych, takich jak zespół Downa.

czytaj więcej

 

Test PAPPA

featured-test-pappa

Test PAPPA jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, które według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego powinno być wykonywane u wszystkich kobiet w ciąży. Badanie to wykonywane jest między 11 a 14 tygodniem ciąży. Badanie nie zagrażają mamie i dziecku.

czytaj więcej

 

Echo serca płodu

featured-echo-serca

Echo serca płodu (echokardiografia płodu) to nowoczesne badanie kardiologiczne przeprowadzane w ciąży, które za pomocą ultradźwięków umożliwia lekarzowi ocenę rozwijającego się układu krążenia przed narodzinami dziecka. Jest uznawane za standardowe postępowanie w rozpoznawaniu chorób układu krążenia dziecka jeszcze w łonie matki.

czytaj więcej

Umów się na wizytę

Oferta specjalna!

 

Newsletter Babka Medica

 

Poradnik