Biopsja gruboigłowa jest badaniem preferowanym do oceny histopatologicznej guzków litych piersi (zmiany BIRADS-USG 4 i BIRADS-USG 5). Badanie jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Pod kontrolą USG pobiera się kilka wałeczków tkankowych za pomocą specjalnej igły.

Preparat utrwalany jest w roztworze formaliny. W zakładzie patomorfologii, lekarz patolog może ustalić rozpoznanie. W przypadku rozpoznania raka piersi z tak przygotowanych preparatów istnieje możliwość oceny receptorów progesteronowych, estrogenowych, herceptynowych Her2, indeks proliferacyjny Ki67. Badania immunochistochemiczne są szczególnie ważne w przypadku zastosowania wstępnej terapii systemowej.

W Babka Medica wykonywane są biopsje gruboigłowe piersi, węzłów chłonnych, guzków tkanki podskórnej i mięśni. Badanie nie wymaga przygotowania ze strony pacjenta. Ciąża i laktacja nie stanowią przeciwwskazania do wykonania biopsji.

Uwaga! 

W przypadku uzyskania wątpliwego wyniku badania histopatologicznego wykonywane są dodatkowe barwienia materiału pobranego podczas biopsji. Barwienia są dodatkowo płatne – łączna kwota dopłaty za barwienia może wynieść od 100 do 1000zł.

Zadzwoń już dziś: 22 637 50 01 lub 22 530 10 00

Skorzystaj z formularza rejestracji online

Drodzy pacjenci, z uwagi na stan epidemii wprowadzamy obowiązkowe zabezpieczenie higieniczne: - pomiar temperatury ciała, - dezynfekcję rąk, - maseczkę ochronną, - ankietę epidemiologiczną. *Koszt usługi będzie doliczony do wizyty. Usługa jest bezpłatna dla pacjentów posiadających własną maseczkę ochronną. Informujemy, że wprowadziliśmy ZAPISY NA POBRANIE KRWI (on-line lub tel. 22 637 50 01). Zapisani pacjenci mają pierwszeństwo.
Hello. Add your message here.