Ultrasonografia to nieinwazyjna metoda diagnostyki obrazowej wykorzystująca ultradźwięki. W naszej przychodni oferujemy badania USG ogólne, ginekologiczne i położnicze, ortopedyczne i pediatryczne.

Badania wykonujemy na wysokiej klasy aparatach marki General Electric Voluson E8 i Voluson 730 Expert.

Badania ultrasonograficzne stanowią podstawę diagnostyki przypadku wielu schorzeń. Co bardzo ważne – USG jest metodą nieinwazyjną, bezpieczną i atraumatyczną. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych aparatów do badań jesteśmy w stanie uzyskać bardzo dokładne wyniki i wykryć minimalne zmiany w obrębie narządów. Podczas badania lekarz ocenia topografię narządów, w tym m.in. wielkość i wymiarów organów, prawidłowość lokalizacji i głębokość w stosunku do powierzchni ciała. Ocenie podlega także struktura, poziom unaczynienia, wygląd, ruch płynów w organach. Aparat USG składa się emitera oraz odbiornika. Emiter wysyła fale ultradźwiękowe w kierunku ośrodka poddawanego badaniu. Fala rozchodzi się w nim, odbija się, a następnie powraca do odbiornika. Ultrasonografia wykorzystuje zjawisko falowe zachodzące dla ultradźwięków rozchodzących się w obrębie tkanek. Podczas ultrasonografii stosujemy promieniowanie ultradźwiękowe o natężeniu całkowicie bezpiecznym dla pacjentów.

Badania wykonywane w naszej przychodni to m.in.:

USG ginekologiczne i w ciąży – oferujemy pełen pakiet badań USG dla kobiet, w tym badań prenatalnych na każdym etapie ciąży. Badania USG ginekologiczne jest wykonujemy metodą dopochwową lub przez powłoki brzuszne – w zależności od wskazań. Przeprowadzamy zarówno standardowe badanie USG, jak również USG 3D/4D.

USG ortopedyczne – wykonywane w celu ustalenia przyczyn obrzęku, dolegliwości bólowych albo ograniczeń ruchomości powstałych np. na skutek urazów, przeciążeń czy zmian zwyrodnieniowych. Do tej grupy zaliczamy m.in. USG stawów barkowych, USG stawu łokciowego czy USG stawu kolanowego.

USG Doppler – wykonywane w celu zobrazowania i oceny funkcjonowania naczyń żylnych i tętniczych. Podczas badania wykorzystywane jest znane z fizyki zjawisko Dopplera. USG Doppler pozwala na ocenę zmian w natężeniu przepływu krwi, ocenę naczyń krwionośnych oraz otaczających je narządów i tkanek, a także ocenę prędkości i kierunku przepływu krwi w naczyniach.

USG ogólne dzieci – przeprowadzamy USG pediatryczne u noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Dzięki nowoczesnej aparaturze oraz odpowiedniemu podejściu lekarzy – badania przebiegają szybko i bezstresowo dla dzieci i rodziców. Wykonujemy m.in. USG jamy brzusznej, USG stawów biodrowych,

USG piersi  tkanek miękkich, USG węzłów chłonnych, USG tarczycy.

Serdecznie zapraszamy na badania ultrasonograficzne do naszej przychodni!

USG ginekologiczne i ciąży

USG ogólne i ortopedyczne

USG doppler

USG ogólne dzieci

NASI LEKARZE