W tej sekcji znajdą Państwo rady i wskazówki jak najlepiej przygotować się do wizyty i wybranych badań oraz materiały do pobrania dla Pacjentów

PIERWSZA WIZYTA U GINEKOLOGA W CIĄŻY

pierwsza-wizyta

Co należy wziąć ze sobą na pierwszą wizytę do ginekologa? Jak należy przygotować się do wizyty? Co to jest karta wywiadu położniczo-ginekologicznego? W tym dziale znajdziesz odpowiedź na wszelkie pytania związane z pierwszą wizytą u ginekologa w ciąży.

czytaj więcej

POBRANIE KRWI

Każdy Pacjent – a przede wszystkim najmłodsi Pacjenci – zgłaszający się na pobranie krwi, powinni na ok. 15-30 minut przed badaniem wypić 2 szklanki wody. Małe dzieci mogą wypić mleko, sok lub wodę w ilości odpowiedniej do wieku.

BADANIA BEZ WIZYTY LEKARSKIEJ

W Przychodni istnieje możliwość pobrania przez położną: cytologii, cytologii LBC, posiewów oraz testów diagnostycznych metodą PCR, bez konieczności odbycia wizyty lekarskiej. Prosimy o zarezerwowanie terminu przez naszą infolinię lub bezpośrednio na recepcji.

CYTOLOGIA JEDNOWARSTWOWA

Pobranie materiału do cytologii jednowarstwowej przypomina standardowe badanie cytologiczne i nie wymaga dodatkowego przygotowania. Materiał do badania może pobrać położna, po uprzednim zapisaniu – nie jest konieczne odbycie wizyty lekarskiej.

BADANIE KTG

Przychodnia jest wyposażona w aparaty KTG i istnieje możliwość wykonania badania KTG w trakcie konsultacji ciążowej.

BADANIE EKG

W Babka Medica istnieje możliwość wykonania badania EKG. Badanie może zostać przeprowadzone w trakcie konsultacji internistycznej lub  kardiologicznej.

BADANIA DIAGNOSTYCZNE - POSIEW MOCZU

W związku z normami pracy laboratorium mikrobiologicznego, prosimy o przynoszenie moczu na posiew w pojemniku z płytką.

Jak przygotować próbkę? Zmoczoną moczem płytkę (obie strony) należy umieścić w pustym pojemniku i szczelnie zamknąć.

TEST ODDECHOWY NA Helicobacter Pylori

Czas trwania badania – około 40 min. Czas oczekiwania na wynik – do 7 dni roboczych Cena – 250 zł Przygotowanie Pacjenta: 1)  Badanie przeznaczone dla dorosłych i dzieci Dzieci muszą być w wieku pozwalającym na swobodne dmuchnięcie do aligatora 2)  Wskazane jest wykonywanie testu rano na czczo 3) Przed badaniem przez 2-5 dni Pacjent nie powinien przyjmować leków: inhibitorów pompy protonowej, przez 6 tygodni – antybiotyków i sulfonamidów oraz preparatów bizmutu

Przygotowanie do badania HARMONY Test

Badanie HARMONY Test wykonuje się z surowicy krwi. Do pobrania krwi nie trzeba być na czczo i można go wykonać w Babce Medica w godzinach pracy Przychodni.

Należy jednak wiedzieć, że najważniejszy w uzyskaniu wiarygodnego wyniku badania jest wiek płodu, który nie może być mniejszy niż 10 tygodni. W związku z tym należy potwierdzić go badaniem USG w dniu pobrania krwi do badania HARMONY Test lub dzień wcześniej.

Badania po obciążeniu: glukoza, insulina, prolaktyna

Badania po obciążeniu wykonywane są na podstawie skierowania od lekarza. Na badanie należy zgłosić się będąc na czczo. Badanie trwa ponad 2 godziny (składa się z trzech pobrań). Na badanie należy zgłosić się najpóźniej do godziny 9.00. W czasie badania Pacjent nie może jeść ani opuszczać Przychodni.

USG JAMY BRZUSZNEJ

Przed badaniem należy być na czczo co najmniej 6 godzin, nie powinno się palić ani rzuć gumy. W dniu poprzedzającym badanie obowiązuje dieta lekkostrawna, nie wzdymająca. W dniu badania, osoby przyjmujące na stałe leki, powinny popić je niewielką ilością czystej wody. Na godzinę przed badaniem należy wypić przynajmniej 1 litr niegazowanej wody mineralnej i nie oddawać moczu, by podczas badania USG pęcherz był pełny.

“Informujemy, że badania dodatkowe, wykonane podczas wizyty (cytologie, posiewy, wymazy) są płatne zgodnie z obowiązującym cennikiem. W przypadku nieopłacenia badań pobrany materiał nie będzie wysłany do laboratorium i zostanie zutylizowany. Prosimy o opłacanie badań bezpośrednio po wizycie lekarskiej.”

Dokumenty dla Pacjentów upoważniające do wydania dokumentacji medycznej oraz wniosek o wydanie kopii dokumentacji:

Pliki do pobrania

Karta Rejestracji Pacjenta 64 kB Karta Rejestracji Pacjenta Niepełnoletniego 83 kB Upowaznienie do wydania dokumentacji medycznej 91 kB Wniosek o wydanie kserokopii dokumentacji medycznej 82 kB Zgoda na wykonanie punktowych testów skórnych 93 kB Zgoda na udostępnienie informacji o stanie zdrowia i udzielonych świadczeniach zdrowotnych 57 kB Formularz świadomej zgody na przeprowadzenie zabiegu DESIRIAL PLUS 255 kB Formularz świadomej zgody na przeprowadzenie zabiegu Vaginal Narrower® 327 kB Zgoda pacjenta na badanie lub leczenie 39 kB

Umów się na wizytę

Oferta specjalna!

 

Newsletter Babka Medica

Strefa Pacjenta

Przygotowanie do badań i wizyt
Porady i wskazówki jak przygotować się do wizyty ze specjalistą.
czytaj więcej
Ginekologia i położnictwo
Co powinnaś wiedzieć przed pierwszą wizytą u ginekologa w ciąży.
czytaj więcej
Poradnik
Cenne porady dotyczące zarówno zdrowia matki jak i dziecka.
czytaj więcej
Rozwiązania prawne
W tej sekcji znajdą Państwo obowiązujące rozwiązania prawne.
czytaj więcej