szczepienia-wzw

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW typu B) – wywołane jest zakażeniem wirusem HBV, dawniej nazywano żółtaczką wszczepienną. Choroba nadal jest obecna w polskiej populacji i nadal powoduje nowe zachorowania.

czytaj więcej
wczesniaki

Dzieci, które urodziły się ważąc mniej niż 1000 gram zazwyczaj mają niedojrzałe płuca i inne wewnętrzne organy. Bardzo ważne jest aby takie dzieci były właściwie odżywiane a najlepszym dla nich pokarmem jest mleko matki.

czytaj więcej
misio

Szczepić się przeciw grypie czy nie – pytanie nie dość, że powtarzane co roku, to w obliczu ciąży nabiera dodatkowego znaczenia. Czasem zdarza się i tak, że będąc w ciąży trzeba podjąć decyzję o szczepieniu.

czytaj więcej
szczepienie-przed-podroza-do-krajow-tropikalnych

Przed wyjazdem do krajów rozwijających się bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jeśli podróżujący cierpi na chorobę przewlekłą, jak astma, alergie, cukrzyca, padaczka, choroba wieńcowa…

czytaj więcej
http://www.dreamstime.com/-image18328635

Pobieranie krwi pępowinowej to prosty zabieg, który pomaga zabezpieczyć życiodajne komórki macierzyste. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wydało pozytywną opinię na ten temat – podkreślając, że decyzja powinna być świadomie podjęta przez kobietę w ciąży na podstawie obiektywnych informacji.

czytaj więcej
dziecieca-apteczka-w-podrozy

W trakcie wyjazdu z dzieckiem – niezależnie letniego czy zimowego – mogą się zdarzyć nieprzewidziane sytuacje mające wpływ na zdrowie malucha. Pediatrzy radzą, aby nie dać się zaskoczyć i z wyprzedzeniem odpowiednio zaopatrzyć urlopową apteczkę.

czytaj więcej
komu-zalecamy-zmiane-klimatu

Okres wakacji to czas podróży, wyjazdów i urlopów. Jeśli wcześniej odpowiednio zaplanujemy kierunek podróży, możemy przy okazji wzmocnić, zahartować organizm. Nie bez kozery wyjazdy do sanatoriów zalecane są dzieciom i ludziom starszym – tym, którzy najczęściej mogą mieć problemy z odpornością.

czytaj więcej
mama-wraca-do-formy

Regularna aktywność fizyczna może pomóc w powrocie do formy i wagi przed ciążą. Oto kilka porad dotyczących planowania i realizacji treningu podejmowanego po porodzie.

czytaj więcej
gry-komputerowe

Gry komputerowe są często uważane za jeden z powodów sedenteryjnego stylu życia i w efekcie zbyt dużej masy ciała wśród najmłodszych. Tymczasem, można znaleźć przykłady ich wykorzystywania w celu odwrócenia tego procesu.

czytaj więcej
harmonytest

Badanie HARMONY Test wykonuje się z surowicy krwi. Do pobrania krwi nie trzeba być na czczo i można go wykonać w Babce Medica w godzinach pracy Przychodni. Należy jednak wiedzieć, że najważniejszy w uzyskaniu wiarygodnego wyniku badania jest wiek płodu, który nie może być mniejszy niż 10 tygodni.

czytaj więcej
rozwoj-dziecka-w-pierwszym-roku-zycia-1

ROZWÓJ DO 6 MIESIĄCA. Kiedy tylko kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, tysiące myśli zaczyna jej się kłębić w głowie. Zastanawia się, jakie będzie dzicko. Czy to będzie chłopiec czy dziewczynka, do kogo będzie podobne. Wiele wątpliwości, ogrom strachu, a potem najważniejsza myśl: „wszystko nieważne, najważniejsze żeby było zdrowe”.

czytaj więcej
rozwoj-dziecka-w-pierwszym-roku-zycia-2

ROZWÓJ OD 6 DO 12 MIESIĄCA. Kiedy kobieta ciężarna przygotowuje się do roli matki towarzyszą jej przeróżne myśli, pojawiają się obawy, wątpliwości. Ale najważniejsza myśl to ta, żeby dziecko było zdrowe. Przybliżamy, co trzeba wiedzieć o pierwszych miesiącach rozwoju dziecka.

czytaj więcej
wodorosty-dla-dzieci-i-kobiet-w-ciazy

Wodorosty, inaczej algi, są doskonałym dodatkiem do diety. To zastrzyk witaminowo–minerałowy wskazany zwłaszcza dla kobiet w ciąży, niejadków oraz wegetarian. Dzieciom można je bezpiecznie wprowadzić do diety po 10 miesiącu życia, w momencie, kiedy dziecko dostaje mleko matki mniej niż 3 razy na dobę.

czytaj więcej
naturalna-dieta

Zdarza się, że nawet dwuletnie dzieci mają zbyt wysoki poziom tzw. złego cholesterolu LDL. Przybliżamy sposób żywienia mający na celu obniżenie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. Jest to metoda odpowiednia dla dorosłych jak i małych dzieci (część podanych produktów zawierają gluten).

czytaj więcej
pierwsze-badania-noworodka

W ciągu kilku minut po porodzie każde dziecko przechodzi rutynowe badanie wykonane przez neonatologa. Badanie służy ocenie stanu maluszka oraz identyfikacji ewentualnych zagrożeń życia. Takie badanie powtarza się kilkakrotnie w pierwszych dniach życia.

czytaj więcej
jak-sie-pozbyc-komara

Sezon letni to okres, gdy komary dopisują. Co robić, aby nie dać się uciążliwym insektom? Przybliżamy kilka naturalnych, bezpiecznych także dla dzieci, sposobów, na to jak sobie z nimi poradzić.

czytaj więcej
wyprawka-dla-maluszka

Przygotowania do narodzin dziecka, to nie tylko gotowość psychiczna i emocjonalna, ale także czas różnorodnych zakupów. Jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszego Maluszka i czego potrzebujemy my w związku z jego przyjściem na świat? Oto kilka wskazówek.

czytaj więcej

Umów się na wizytę

Oferta specjalna!

 

Newsletter Babka Medica

Strefa Pacjenta

Przygotowanie do badań i wizyt
Porady i wskazówki jak przygotować się do wizyty ze specjalistą.
czytaj więcej
Ginekologia i położnictwo
Co powinnaś wiedzieć przed pierwszą wizytą u ginekologa w ciąży.
czytaj więcej
Poradnik
Cenne porady dotyczące zarówno zdrowia matki jak i dziecka.
czytaj więcej
Rozwiązania prawne
W tej sekcji znajdą Państwo obowiązujące rozwiązania prawne.
czytaj więcej