Rak szyjki macicy wcześnie wykryty jest całkowicie wyleczalny. Chcąc się przed nim uchronić, zrób badanie w kierunku zakażenia wirusem HPV.

Rak szyjki macicy to schorzenie, któremu łatwo jest zapobiec. Jednak gdy już do niego dojdzie, jest bardzo groźne i trudne do wyleczenia. Niestety w Polsce nadal jest ono tak bardzo powszechne jak w krajach trzeciego świata. Pod tym względem jesteśmy daleko za wszystkimi pozostałymi państwami UE. Na tak fatalną statystykę duży wpływ ma HPV, masowo przenoszony i masowo ignorowany wirus brodawczaka.

HPV (z ang. Human Papillomavirus) to ludzki wirus brodawczaka, który często odgrywa kluczową rolę w powstawaniu raka szyjki macicy. Jest to powszechnie występujący wirus, przekazywany najczęściej przez kontakty seksualne, zwykle podczas stosunku klasycznego i analnego. HPV infekuje narządy moczowo-płciowe, atakuje głównie tkankę skórną i odbytowo-płciową. 

Obecnie znamy ponad 120 odmian wirusa HPV, z czego ponad 40 przekazywanych jest drogą płciową. 40 typów wirusa może zakażać narządy rozrodcze mężczyzn i kobiet. Większość z nich nie powoduje żadnych objawów, a zakażenie nimi mija samoistnie. Jednak niektóre doprowadzają do rozwoju raka szyjki macicy. 

Kto powinien sprawdzić, czy jest zakażony wirusem HPV?

Test wykrywający zakażenie wirusem HPV powinna wykonać każda kobieta, która rozpoczęła życie płciowe, niezależnie od liczby partnerów.

OCHRONA PRZED RAKIEM SZYJKI MACICY

Przygotowaliśmy promocyjną ofertę szczepień w ramach profilaktyki raka szyjki macicy, którą kierujemy do wszystkich dziewcząt i pań. Oferta dotyczy szczepionki Cervarix, która zapobiega zakażeniom wywoływanym przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) typu 16/18 oraz oraz typu 6/11. Promocyjna stała cena dotyczy każdej dawki szczepionki. Dodatkowo, cytologia klasyczna gratis. Zapraszamy do umawiania daty szczepień.

Umów się na wizytę

Oferta specjalna!

 

Newsletter Babka Medica

Strefa Pacjenta

Przygotowanie do badań i wizyt
Porady i wskazówki jak przygotować się do wizyty ze specjalistą.
czytaj więcej
Ginekologia i położnictwo
Co powinnaś wiedzieć przed pierwszą wizytą u ginekologa w ciąży.
czytaj więcej
Poradnik
Cenne porady dotyczące zarówno zdrowia matki jak i dziecka.
czytaj więcej
Rozwiązania prawne
W tej sekcji znajdą Państwo obowiązujące rozwiązania prawne.
czytaj więcej