Sezonowe wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo niepokojącym objawem dla każdego z nas. Każdej wiosny borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów? Nie jesteś sama! Sezonowe wypadanie włosów jest powszechne. Jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić?

Wiosna – dlaczego wypadają mi włosy?

Włosy są wysuszone po zimie. Jeżeli podczas niskich temperatur nie chroniłaś swoich włosów przed mrozem (nie nosiłaś czapki, nie używałaś kosmetyków ochronnych), będą one suche i łamliwe. Włosom nie sprzyjają również skoki temperatur, które na wiosnę są powszechne.

Twój organizm jest osłabiony. Zimą często chorujemy, nierzadko przyjmujemy antybiotyki. To osłabia organizm i negatywnie wpływa na kondycję, również włosów. Wiosną potrzebujesz składników odżywczych takich, jak: żelazo, cynk, siarka, witaminy A, B, C, E, kwasy Omega.

Jak poradzić sobie z sezonowym wypadaniem włosów?

Kondycja organizmu zależy od tego co jemy. Warto zadbać o swoją dietę, która powinna być bogata w witaminy i składniki odżywcze.

Dbaj o włosy. Na końcówki włosów warto stosować olejki wzmacniające. Podczas mycia włosów masuj skórę głowy. Ten nieskomplikowany zabieg jest bardzo skuteczny. Masaż skóry głowy stymuluje i wzmacnia cebulki włosów. Podczas masażu możesz również wcierać specjalne ampułki wzmacniające. Dzięki takiej regeneracji twoje włosy będą mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie. Pamiętaj, aby szczotki i grzebienie, którymi rozczesujesz włosy, miały gładkie, zaokrąglone końce.

Alternatywą dla składników odżywczych ze świeżej żywności jest suplementacja (zalecana zimą). Na rynku dostępnych jest mnóstwo suplementów i leków wzmacniających włosy i paznokcie. Zwykle zawierają one biotynę i wyciągi z roślin, np. pokrzywy, skrzypu, fitobioginy.

Leave a reply