PROMOCJE

USG jąder/ USG układu moczowego z oceną prostaty | Babka dla Facetów

Cena

145,00 PLN
200,00 PLN
Zapytaj o pakiet

USG jąder/ USG układu moczowego z oceną prostaty | Babka dla Facetów

USG jąder/ USG układu moczowego z oceną prostaty | Babka dla Facetów

Cena

145,00 PLN
200,00 PLN
Zapytaj o pakiet

Miesiąc świadomości męskich nowotworów

Czy wiesz, że rak jądra jest najczęściej występującym nowotworem wśród młodych mężczyzn - w wieku od 20 do 44 lat? Odpowiada on za 25% zachorowań na nowotwory w tej grupie wiekowej. Dzięki wczesnej diagnostyce możesz zapobiec rozwojowi choroby. Pamiętaj o samobadaniu jąder raz w miesiącu oraz o wykonywaniu profilaktycznych badań. Badanie USG jąder jest bezbolesne, a wynik otrzymasz od razu po wizycie. 

Jeśli jesteś w starszej grupie wiekowej, powinieneś wiedzieć, że za 13% zachorowań wśród mężczyzn odpowiada nowotwór prostaty, a ryzyko zachorowania gwałtowanie rośnie po ukończeniu 50 roku życia. Dzięki badaniu USG prostaty lekarz oceni, czy gruczoł krokowy ma prawidłowy rozmiar oraz kształt. 

Umów się na badanie USG tym bardziej, jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, które mogą świadczyć o patologiach lub trwającej chorobie.

Typowym objawem nowotworu jądra jest pojawienie się w jądrze twardego guzka. Czasem twarde staje się całe jądro, które może też się powiększać. Ból nie jest typowym objawem. Symptomy mogą być jednak różnorodne, dlatego warto badać jądra samodzielnie.

Nowotwór prostaty powoduje objawy podobne do tych obserwowanych w przypadku łagodnego rozrostu tego narządu. Należą do nich przede wszystkim różne problemy przy oddawaniu moczu (częstomocz, zwiększone parcie przy oddawaniu moczu), ból w okolicy miednicy mniejszej oraz zaburzenia erekcji. Niezwykle ważna jest specjalistyczna diagnostyka, która umożliwi odróżnienie tego względnie niegroźnego schorzenia od poważnej choroby nowotworowej.

Promocja na badania USG dla mężczyzn

W ramach naszej akcji profilaktycznej "Babka dla Facetów" wykonasz badania USG w promocyjnej cenie: 

  • USG jąder - 145 zł 200 zł
  • USG układu moczowego z oceną prostaty (przez powłoki brzuszne ) - 145 zł200 zł

Jak przygotować się do badań? USG jąder nie wymaga specjalnego przygotowania, natomiast badanie USG układu moczowego z oceną prostaty wykonuje się przy pełnym pęcherzu. Na godzinę przed badaniem USG układu moczowego należy wypić 1 litr wody niegazowanej i nie oddawać moczu przed badaniem. Dodatkowo, na 6h przed badaniem nie należy palić papierosów oraz żuć gumy.

Promocja na badania USG dla mężczyzn dostępna jest w naszej placówce przy ul. Słomińskiego 19.

Akcja profilaktyczna trwa do końca listopada. Liczba badań w promocyjnej cenie jest ograniczona. 

Panele badań krwi dla mężczyzn

Poza diagnostyką USG każdy mężczyzna po 40 roku życia powinien raz w roku wykonać badanie z krwi - PSA (swoisty antygen sterczowy).PSA to specyficzne białko wytwarzane wyłącznie przez gruczoł krokowy (prostatę), dlatego jego badanie potrafi precyzyjnie określić stan fizjologiczny lub powstałe patologie prostaty. 

Badanie dostępne jest w ramach naszych profilaktycznych paneli badań laboratoryjnych:

Z paneli badań laboratoryjnych skorzystacie w punktach pobrań w naszych placówkach przy ul. Słomińskiego oraz ul. Wąwozowej.

Panowie! Dbajcie o swoje zdrowie!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies