Centrum Medyczne Babka Medica korzysta z zaawansowanych, nowoczesnych aparatów do badań ultrasonograficznych firmy General Electric: VOLUSON E8 i VOLUSON 730 Expert. Badania kolposkopowe wykonywane są za pomocą kolposkopów LEISEGANG oraz C100. Ponadto do zabiegów i badań wykorzystujemy: aparat elektrochirurgiczny ES 120, aparat do kriochirurgii Cryo-S, EKG BTL-08 MT Plus, KTG- AVALON FM 20.

VOLUSON E8

volusonAparat jest najwyższej klasy sprzętem ultrasonograficznym do zastosowania w wielu dziedzinach medycyny, jak: ginekologia, położnictwo, urologia, kardiologia, badania naczyniowe, interna, pediatria. Zapewnia obrazowanie 3D/4D w połączeniu z lekkimi głowicami skanującymi 3-wymiarowo. Aparat posiada tryb pracy Virtual Convex, ß -View, obrazowanie harmoniczne, kolory przepływu typu doppler, power doppler, doppler pulsacyjny, doppler tkankowy kolorowy, obrazowanie w skrzyżowanych ultradźwiękach, obrazowanie tomograficzne, pomiary objętościowe, obrazowanie 3D serca płodu, obrazowanie panoramiczne.

Voluson E8 obsługuje nowoczesne wieloczęstotliwościowe sondy elektroniczne conwexowe, conwexowe wolumetryczne 3/4D, liniowe, endocavitarne, endocavitarne wolumetryczne 3/4D, wolumetryczne przezciemiączkowe, posiada wbudowaną bazę danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów i pętli obrazowych.

Wbudowana nagrywarka DVD-R/RW do archiwizacji i eksportu obrazów nagrywa materiał na płyty DVD w trakcie badania. Aparat jest gwarancją uzyskania wysokiej jakości przestrzennych obrazów diagnostycznych. Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego LCD do sterowania funkcjami aparatu można wykonać wysokiej jakości badanie w krótkim czasie.

VOLUSON 730 Expert

Najdokładniejszy i najszybszy aparat z technologią 4D.
Oparty o technologię firmy KRETZ, najwyższej jakości ultrasonograf do zastosowań we wszystkich dziedzinach: radiologia, ginekologia, położnictwo, urologia, kardiologia, badania naczyniowe, itd.

Algorytm adaptacyjny SRI do redukcji artefaktów szumowych w obrazach B-mode i dodatkowego podniesienia jakości obrazowania, symultaniczna praca wieloczęstotliwościowa (FFC). Osiągalna prędkość obrazowania w trybie 4D zapewnia uzyskanie bardzo płynnego obrazowania. Tryby pracy Virtual Convex, ß -View, obrazowanie harmoniczne, Doppler Tkankowy, obrazowanie CRI (skanowanie wielokierunkowe), VCI – objętościowe skanowanie podnoszące rozdzielczość i kontrast, VOCAL – kalkulacje objętościowe funkcji przepływu krwi.

Dodatkowo szereg unikatowych funkcji, jak: obrazowanie 4D – serca płodu uzyskiwane bez synchronizacji EKG, biopsja 3 -wymiarowa zapewniająca pełną kontrolę prowadzenia toru igły i wykonanie ruchomej dokumentacji z dokonanego zabiegu.

Wbudowana baza danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów i pętli obrazowych. Wbudowane nagrywarki CD-R i MO do archiwizacji i eksportu obrazów (formaty: DICOM, JPEG, TIFF, AVI).

Wysoka ergonomiczność aparatu zaprojektowana we współpracy z biurem konstrukcyjnym firmy Porsche. Łatwość obsługi przez programowalny, dotykowy kolorowy ekran.

KOLPOSKOP C100

Kolposkop to profesjonalne stereoskopowe urządzenie optyczne niezbędne do badań kolposkopowych, z możliwością rejestrowania i analizy obrazów kolposkopowych.

Produkowane kolposkopy są umieszczone na podstawie jezdnej i mocowane do fotela.

Badania polegają na przeprowadzeniu wczesnej diagnozy raka szyjki macicy oraz innych groźnych chorób występujących w obrębie narządów rodnych kobiety. Powszechnie stosowane są w specjalistycznych gabinetach oraz klinikach ginekologicznych i onkologicznych w Polsce i zagranicą.

Kolposkop C100  jest profesjonalnym aparatem diagnostycznym. Spełnia oczekiwania profesjonalistów, dzięki dużej głębi ostrości. Pozwala na przestrzenną orientację i obserwację faktury zmian na tarczy szyjki macicy. Bez trudu odróżnia się zmiany płaskie od wypukłych lub wklęsłych.

Aparat elektrochirurgiczny ES 120

Najwyższej klasy aparat elektrochirurgiczny do licznych zastosowań w tym ginekologicznych, na przykład do leczenia nadżerki.

Aparat świetnie sprawdza się przy specjalistycznych zabiegach  w ginekologii, dermatologii oraz przy zabiegach kosmetycznych, jak również przy małych zabiegach chirurgicznych. Oferuje pracę w trybie cięcia czystego i z hemostazą, koagulacji miękkiej, forsownej i koagulacji bipolarnej.

Najnowsza wersja tego urządzenia ES 120 występuje z oddzielnym panelem sterowania dla cięcia i koagulacji monopolarnej i koagulacji bipolarnej z włącznikiem nożnym jedno- i dwuprzyciskowym. Niewielkie rozmiary i estetyczny wygląd ES 120, w połączeniu z jego niezawodnością oraz prostotą obsługi zapewniają komfortową pracę.

Aparat do kriochirurgii Cryo-S

Aparat AK-1 v.3 jest przeznaczony do miejscowego, szybkiego i skutecznego zamrażania tkanki za pomocą wymiennych krioaplikatorów (sond) kontaktowych lub natryskowych. W końcówce krioaplikatora aparatu AK-1 v.3 kontaktowego następuje rozprężenie podtlenku azotu (N2O) z natychmiastowym obniżeniem temperatury do -89°C (184K).

Krioaplikator natryskowy dzięki możliwości płynnej regulacji mocy chłodniczej pozwala na zamrażanie zmian od bardzo małych (kilka mm obj.) do bardzo dużych (kilkadziesiąt cm obj.) poprzez bezpośredni natrysk ciekłego podtlenku azotu na zmianę. W wersji dla chirurgów aparat AK-1 v.3 ma wbudowany ssak pneumatyczny do leczenia żylaków odbytu metodą Barrona.

Wskazania do zastosowania metody kriochirurgicznej, jak i samą procedurę można znaleźć w odpowiedniej literaturze.

Aparat EKG BTL-08 MT Plus

EKG – elektrokardiografia – jest to zarejestrowana elektryczna aktywność serca przy pomocy elektrod zamocowanych na skórze klatki piersiowej oraz 4 odprowadzeń zamocowanych na kończynach.

Badanie EKG pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca oraz umożliwia wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego. Na podstawie zapisu EKG można również ocenić wielkość komór serca.

W czasie badania Pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odkrytymi kończynami i klatką piersiową. Elektrody przymocowuje się na kończynach górnych i dolnych oraz klatce piersiowej przy pomocy specjalnych uchwytów lub przyssawek. Podczas badania należy pozostać w bezruchu, ponieważ skurcze mięśni zaburzają zapis. Wynik jest w postaci graficznego wykresu, który następnie jest interpretowany przez lekarza.

Całe badanie trwa około 5-10 minut.

Aparat KTG- AVALON FM 20

KTG – kardiotokografia – jest to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy.

Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu. KTG, wykonuje się w uzasadnionych przypadkach (np. podejrzenia przedwczesnych skurczów lub zaburzeń czynności serca płodu) w drugiej połowie ciąży, po 25. tygodniu. Wykonuje się je jedynie w razie potrzeby. KTG jest powszechnie stosowane w czasie porodu do oceny stanu płodu i nasilenia skurczów porodowych. Służy też, wraz z USG, do oceny stanu płodu po terminie porodu i wtedy wykonywane jest co 2-3 dni. Częstość wykonywania KTG zależy od wskazań w danym przypadku i w danej chwili.

Badanie to jest nieszkodliwe, więc może być powtarzane stosownie do potrzeb. Badanie wykonujemy w pozycji wygodnej dla Pacjentki oraz tak, aby umożliwiło nam ocenę pracy serca płodu.

Nasz aparat KTG pozwala ocenić pracę serca płodu ciąży pojedynczej oraz ciąży bliźniaczej.

Całe badanie trwa od 30 – 60 min.

OBSERWUJ NAS!

Chcesz być na bieżąco?
Polub nas na facebooku!