Badanie nasienia (seminogram), zgodnie z zaleceniami WHO, jest podstawowym badaniem w ocenie płodności męskiej.

System wspomaganej komputerowo analizy nasienia(SCA), polega na cyfrowej analizie obrazu zarejestrowanego przy użyciu kamery wideo. Daje on możliwość uzyskania szczegółowych danych charakteryzujących kinetyczne oraz morfometryczne cechy plemników.

Komputerowa analiza nasienia w SCA to nowa jakość w diagnostyce męskiej niepłodności. Polega na połączeniu oceny nasienia dokonywanej przez specjalistę z pomiarami dokonywanymi przez ekspercki program komputerowy. Wykorzystanie tej technologii, daje lekarzowi niezwykle dużą ilość informacji o jakości nasienia pacjenta. Precyzyjna diagnostyka to większa szansa na skuteczne leczenie!!!

Komputerowa ocena umożliwia pomiar prędkości ruchu plemników zarejestrowanego przez kamerę i na tej podstawie przypisanie im rodzaju ruchu, oraz ocenę szeregu dodatkowych parametrów.

DOKŁADNA ANALIZA MORFOLOGII PLEMNIKA

Zastosowanie programu komputerowego do oceny morfologii oparte jest na pomiarach 4 parametrów główki plemnika: długości, szerokości, obwodu oraz powierzchni. Na ich podstawie wyliczane są kolejne: eliptyczność, wydłużenie, regularność oraz gładkość błony. Mierzy się także powierzchnię akrosomu.

Przygotowanie pacjenta do badania nasienia

Przed badaniem wymagane jest ok. 2-7 dni abstynencji seksualnej. Dłuższy lub krótszy czas od ostatniej ejakulacji może negatywnie wpłynąć na wynik badania.

Nasienie należy oddać bezpośrednio do pojemnika, drogą masturbacji, w specjalnym pomieszczeniu w laboratorium. Pojemnik można otrzymać bez dodatkowych opłat w laboratorium DIAGNOSTYKI.

Na wynik badania może mieć wpływ szereg czynników:

  • przemęczenie,
  • ostatnio przebyte choroby, w trakcie których wystąpiła gorączka,
  • spożywanie alkoholu,
  • zbyt długi lub zbyt krótki czas abstynencji seksualnej.

Po kuracji antybiotykowej należy przed wykonaniem badania odczekać ok. 2 tygodni.

Gdzie zgłosić się na badanie

Badanie należy opłacić w przychodni” Babka Medica” i wraz z rachunkiem udać się (po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym umówieniu) do:

Punkt Pobrań sieci DIAGNOSTYKA przy Al. Dwudziestolatków 3 Warszawa
Tel.(22) 846 12 48, 663 680 102, (22) 823 60 37.


Zadzwoń i dowiedz się więcej: 22 637 50 01 lub 22 530 10 00

Skorzystaj z formularza rejestracji online

OBSERWUJ NAS!

Chcesz być na bieżąco?
Polub nas na facebooku!