Naturalne planowanie rodziny

Naprotechnologia (Natural Procreative Technology – metoda naturalnej prokreacji) polega na diagnozowaniu i leczeniu niepłodności, z którą spotyka się wiele par. Naprotechonologia zajmuje się ścisłym monitorowaniem organizmu kobiety. Metoda ta opiera się na nauce i zdolności identyfikowania własnej płodności.

Naprotechnologia opiera się na modelu Creightona. Model ten pozwala rozpoznać dni płodne kobiety oraz ewentualne zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Obserwacja trwa przez około dwa lata. W tym czasie kobieta obserwuje swój organizm i jego reakcje. Przez ten czas wykonuje również badania laboratoryjne i diagnostyczne. Wyniki obserwacji konsultowane są z lekarzem podczas wizyty kontrolnej. Możliwe jest wtedy postawienie diagnozy – określenie, jaki jest powód niemożności zajścia w ciążę. Lekarz dostosowuje wtedy indywidualny plan leczenia. Leczenie polega na terapii hormonalnej i drobnych zabiegach.

W ramach konsultacji naprotechnologicznych w Babka Medica przyjmuje lek. Piotr Klimas, który odbył staż u Prof. T. Hilgersa w Omaha – twórcy naprotechnologii.

W ramach diagnostyki USG przyjmuje lek. Natalia Suszczewicz (The Fetal Medicine Foundation)

Leave a reply