Fakty i mity na temat ciąży

 1. Kobiety w ciąży nie powinny uprawiać aktywności fizycznej – MIT
  FAKT: Aktywność fizyczna w ciąży jest bardzo ważna. Jeżeli przed zajściem w ciążę uprawiałaś jakiś sport lub ćwiczenia, możesz kontynuować je podczas ciąży. Ważne, aby ćwiczenia nie były bardziej intensywne niż te przed ciążą. Na początku warto unikać sportów kontaktowych, ponieważ narażasz bezpieczeństwo swoje i dziecka. Będąc aktywna w ciąży działasz na korzyść własną i Twojego dziecka.
 2. Jedz za dwoje – MIT
  FAKT: W ciąży powinnaś jeść dla dwojga, a nie za dwoje. Nie liczy się ilość, a jakość. Posiłki powinny zawierać odpowiednią ilość składników odżywczych. Jedz regularnie – 5-6 posiłków w ciągu dnia. Nie przejadaj się, ponieważ absolutnie nie działa to na korzyść dla Twojego organizmu i dla dziecka.
 3. Od czasu do czasu lampka wina nie zaszkodzi – MIT
  FAKT: Spożywanie alkoholu w ciąży jest zabronione. Alkohol przenika do krwi dziecka, tak samo, jak do Twojej, ale pozostaje w niej dwukrotnie dłużej. Picie alkoholu w ciąży może mieć poważne konsekwencje, jak wpłynięcie na rozwój dziecka (opóźnienia, zaburzenia rozwoju).
 4. Nie wolno farbować włosów – FAKT
  Nie powinno się farbować włosów, przynajmniej w pierwszym trymestrze ciąży. Substancje chemiczne mogą źle wpływać na rozwój ciąży.
Leave a reply